سوال‌های متداول

 

ثبت‌نام و ورود

با کلیک روی آیکون ثبت‌نام/عضویت مراحل را طی کنید. برای ثبت‌نام حتما باید شماره موبایل خود را وارد کنید و کد تأیید دریافت نمایید. همچنین برای ثبت‌نام، داشتن یک ایمیل معتبر ضروری است.
گاهی ارسال پیامک از طرف مرکز مخابراتی با مشکل مواجه می‌شود. در این صورت چند دقیقه یا چند ساعت بعد دوباره امتحان کنید.

 

مشاوره و روان‌درمانی

مشاوره برای هر انسانی با هر موقعیتی می‌تواند مفید باشد مشروط به اینکه مشاور خود را با آگاهی و شناخت انتخاب کند و مشاور نیز در اصول علمی و حرفه‌ای مشاوره، تبحر کافی داشته باشد.

این یک تفکر قدیمی است که فقط دیوانه‌ها پیش روان‌شناس می‌روند. امروزه مشخص شده که اتفاقاً دیوانه‌ها خودشان پیش روان‌شناس نمی‌روند زیرا از مشکل خود آگاهی ندارند. کشف مشکلات خود و اقدام برای حل آن‌ها، نشانه‌ی نوعی هوشمندی و بلوغ است. به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که برای مشاوره می‌آیند، از هوش بالاتر از متوسط برخوردارند.

تعداد جلسات درمان ارتباط مستقیم با نوع مشکل و ویژگی‌های فرد و نوع درمانی دارد که روان‌شناس انتخاب می‌کند. برخی اختلالات به زمان بیشتر و برخی اختلالات به زمان کمتری برای درمان نیارمندند.

درمان بعضی از اختلالات اگر همراه با دارو درمانی نباشد بی نتیجه خواهد بود. ما تأکید یا اصراری به تجویز دارو نداریم، لیکن اگر اختلالی به دارو نیاز داشته باشد اما شما از مصرف دارو اجتناب کنید، به این معنی است که پذیرفته‌اید که طول درمان بیشتر و احتمال موفقیت کمتر شود.

بر خلاف تصور بعضی افراد، اغلب داروهای روان‌پزشکی نه خطرناک و نه اعتیاد آورند. از آن گذشته وقتی دارو زیر نظر متخصص روان‌پزشکی تجویز شود و افراد نیز خودشان آن را کم و زیاد نکنند، جای نگرانی وجود ندارد.

بسیاری از اختلالات روان‌شناختی به خوبی درمان‌پذیرند و بسیار کسانی که روزگاری مشکلات شدید روان‌شناختی داشته‌اند امروز به عنوان یک شهروند عادی روزگار سپری می‌کنند. گروه معدودی از بیماری‌ها نیز که عمیق محسوب می‌شوند با درمان‌های متنوعی که وجود دارد قابل کنترل هستند.

بسیار کم و به ندرت. امروزه روش‌های کارآمدتری از هیپنوتیزم وجود دارد که زودتر نیز به نتیجه می‌رسد. با این وجود اگر شرایط خاصی استفاده از هیپنوتیزم را ایجاب کند از آن استفاده خواهد شد.

اصولاً هر درمانی چه روان‌شناختی و چه فیزیولوژیکی احتمال عود دارد. لیکن ما تلاش می‌کنیم با آموزش دادن به افراد و انجام اقدامات تخصصی احتمال بازگشت علایم را حتی‌المقدور کم کنیم. از طرفی هر چه درمان دقیق‌تر و کامل‌تر باشد احتمال برگشت علایم کمتر خواهد شد.

کسی که دچار یک مشکل می‌شود، حتی اگر عالم هم باشد صلاحیت‌اش را برای حل مشکل از دست می‌دهد. مثلاً یک جراح ماهرِ مغز که افراد بسیاری را درمان کرده، قادر نخواهد بود مغز فرزند خود را که در یک تصادف به شدت آسیب دیده جراحی کند، زیرا شرایط هیجانی احتمال خطای او را به شدت افزایش می‌دهد. بنابراین این جراح ماهر، صلاحیتِ درمان فرزند خود را ندارد. در مشاوره نیز همین موضوع صادق است. کسی که درگیر یک مشکل می‌شود بهتر است خودش برای حل آن کاری نکند چون احتمال خطا زیاد است. اگر روان‌شناسی خودش دچار افسردگی شود باید به یک روان‌شناس دیگر برای درمان مراجعه کند.

به جز چند اختلال خاص، بقیه مشکلاتِ روان‌شناختی نیاز به مصرف طولانی مدت دارو ندارند. علاوه بر آن اگر افراد توصیه‌های روانپزشک را بدون تغییر اجرا کنند و به موازات مصرف دارو، روان‌درمانی نیز انجام دهند دوره‌های مصرف دارو کوتاه خواهد شد.

برای کسب اطلاعات در زمینه‌ی مشاوره‌ی ازدواج در همین سایت به این قسمت مراجعه کنید.

 

دریافت نوبت مشاوره

بسیار ساده. شما با مراجعه به قسمت نوبت‌دهی اینترنتی سایت، وقت می‌گیرید و طبق وقت مراجعه می‌کنید. جلسه‌ی اول شامل مصاحبه‌ی بالینی و ارزیابی‌های تشخیصی است. در همین جلسه روش درمان و چگونگی انجام آن برای شما توضیح داده می‌شود.

پس از ثبت نوبت، امکان لغو نوبت و بازگشت مبلغ وجود ندارد. اما شما می‌توانید بعد از دریافت نوبت، تا ۱۲ ساعت قبل از ملاقات، روز یا ساعت نوبت خود را تغییر دهید.

وارد سایت شوید و به قسمت "نوبت‌های من" بروید.

اگر در ستون لغو نوبت، با عبارت “مجاز نیست” مواجه شدید، به این معناست که شما دیرتر از موعد مقرر برای تغییر نوبت مراجعه کرده‌اید و ادامه فرایند امکان‌پذیر نخواهد بود.

مراحل ثبت نوبت را طی کنید. در مرحله‌ی آخر و قبل از ورود به درگاه بانک، کد تخفیف خود را در کادر "کد تخفیف" وارد کنید و سپس روی دکمه "اعمال کد" کلیک کنید. در اینصورت معادل ارزش کد تخفیف، از مبلغ پرداختی شما کاسته خواهد شد.
بله. موضوع را با منشی مرکز در میان بگذارید تا متناسب با امکانات ما برای شما تخفیف در نظر گرفته شود. از طرفی شما می‌توانید با مراجعه به صفحه دریافت کد تخفیف، از روش‌های مختلف دریافت تخفیف بهره‌مند شوید.
مشاوره ازدواج ۶ جلسه به طول می‌انجامد. جلسه اول به صورت مشترک و سپس هرکدام دو جلسه جداگانه تحت ارزیابی قرار میگیرند و جلسه آخر نیز اعلام نتایج است. بنابراین شما هزینه ۶ جلسه مشاوره را پرداخت خواهید کرد. علاوه بر آن شما موظف به پرداخت هزینه دو تست روان‌شناختی تخصصی نیز هستید.

 

حریم خصوصی

از نظر ما تمام اطلاعات مراجعان به طور کامل و صد در صد محرمانه است. هیچ اطلاعاتی تحت هیچ عنوان در اختیار هیچ کس قرار داده نخواهد شد. حتی در صورتی که افراد نزدیک خانواده درخواست اطلاعات کنند(مثلاً اگر پدر و مادری در مورد فرزندشان که برای مشاوره آمده پرس و جو کنند)، بدون رضایت و اجازه‌ی شخص مورد نظر چیزی در اختیار آن‌ها قرار داده نخواهد شد. بنابراین تمام مراجعان می‌توانند بدون کوچکترین دغدغه‌ای در این زمینه، آزادانه و با خیال راحت مشکل خود را مطرح نمایند.

بله شما کاملا آزادید که از نام مستعار استفاده کنید. اما از آنجا که در هنگام ثبت‌نام و دریافت نوبت درسایت هویت شما با شماره موبایل شما تایید می‌شود، نمی‌توانید از شماره غیرواقعی استفاده کنید.

چون شما در هنگام دریافت نوبت، عملیات پرداخت انجام می‌دهید، نتایج تراکنش شما و اطلاعات دریافت نوبت برایتان پیامک می‌شود. از طرفی چون به صورت سیستمی پیامک یادآوری نوبت برایتان ارسال می‌شود، بنابراین شماره موبایل الزامی است. این شماره نزد ما کاملا محرمانه خواهد بود.

 

کارگاه‌های آموزشی

اثربخشی و مفید بودن کلاس‌ها را باید از کسانی که در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند پرسید. اما ارزیابی‌های ما حاکی از رضایت شدید افرادی است که این دوره‌ها را گذرانده‌اند. علاوه بر آن، این اجازه به شما داده می‌شود که در روزهای تشکیل کارگاه‌ها در مرکز مشاوره حضور یابید و از شرکت کنندگان در این زمینه پرس و جو کنید.