مرکز مشاوره آگاهان
مرکز مشاوره آگاهان

مشاوره آنلاین (خارج از ایران)

مشاوره آنلاین ویژه هموطنان خارج از ایران

   تقریبا اغلب هموطنانی که از خارج از ایران با ما تماس می‌گیرند، از مراجعه به روان‌شناسان متخصص در کشور محل اقامتشان ناراضی‌اند. اغلب کسانی که به روان‌شناسان غیرایرانی مراجعه کرده‌اند گزارش می‌کنند که به دلیل تفاوت فرهنگی بین آنان و روان‌شناس، امکان ایجاد یک رابطه‌ی همدلانه که در آن درک عمیق و متقابل وجود داشته باشد، اگر غیرممکن نباشد بسیار سخت است.
   تجارب میدانی نشان می‌دهد که برای اثرگذار بودن یک جریان مشاوره یا روان‌درمانی، دو شرط اساسی لازم است. ۱) زبان مادری مشترک و ۲) پیشینه‌های فرهنگی مشترک بین مراجع و مشاور. از آنجا که تفکر بر بستر کلمات و زبان تحقق می‌یابد، بسیار بعید است که بتوان مفاهیم عمیق احساسی را که در عمیق‌ترین بخش سیستم لیمبیک مغز رخ می‌دهد، بدون تسلط کامل بر زبان کشف و آن‌ها را بیان کرد. در یک فرایند مشاوره‌ی تخصصی همه چیز وابسته به واژه‌هاست. واژه‌ها ابزار خودشناسی و بیان آنچه در خود و دیگران شناخته می‌شود هستند. بنابراین عجیب نیست که عدم زبان مادری مشترک بین مراجع و درمانگر، بازداری بزرگی را در جریان مشاوره ایجاد نماید.

مشاوره آنلاین

   همچنین فرهنگ مشترک تطابق بین مفاهیم بنیادی را میسر می‌سازد. بسیاری از مشکلاتی که ما امروز داریم ریشه در رویدادها و اتفاقاتی دارد که سال‌ها قبل در تعامل با والدین‌مان در همان بافت فرهنگی تجربه کرده‌ایم. چنانچه روان‌درمانگر و مراجع با تار و پود فرهنگی که خزانه‌ی تجارب آنان را پر کرده آشنایی کافی نداشته باشند، تشخیص مشکل یا رخ نمی‌دهد و یا بسیار به تأخیر می‌افتد. بنابر این برای ایرانیانی که تمایل به استفاده از خدمات تخصصی روان‌شناسی دارند، دسترسی به روان‌شناس ایرانی یک ضرورت است. ایرانی بودن یک شرط لازم است نه کافی. آنچه مسلم است، در نهایت این تخصص و تبحر مشاور است که تکمیل‌کننده‌ی فرایند یک مشاوره‌ی اثربخش است.
هموطنان خارج از ایران با هدف تحقق شرایط فوق می‌توانند از سرویس مشاوره‌ی آنلاین مرکز مشاوره آگاهان استفاده نمایند. بدون تردید تجارب قبلی ما در انجام مشاوره‌های آنلاین پشتوانه‌ی مهمی برای اعتماد شما خواهد بود. این پشتوانه احتمال رضایت شما را از دریافت خدمات تخصصی آنلاین افزابش می‌دهد.

نوبت‌دهی اینترنتی

مراحل دریافت نوبت

۱- در همین صفحه روی آیکون “نوبت‌دهی اینترنتی کلیک کنید.

۲- ار منوی “خدمات”، سرویس مشاوره آنلاین را انتخاب نمایید.

۳- از منوی “متخصص“، درمانگر مورد نظر را انتخاب نمایید.

۴- بر اساس جدول روز و ساعت‌، روی یک وقت کلیک کنید. خود به خود به صفحه‌ی بعد منتقل می‌شوید.

۵- مشخصات خود را وارد و روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

۶- روی دکمه “پرداخت” کلیک کنید تا عملیات پرداخت آنلاین انجام شود.

۷– مشاهده پیام تایید و دریافت کد رزرو، به منزله‌ی قطعی شدن رزرو شماست.

۸- اطلاعات رزرو نوبت همراه با لینک جلسه بلافاصله برای شما ایمیل خواهد شد.

نرم‌افزار مورد نظر برای مشاوره آنلاین گوگل‌میت است. 

مشاوره آنلاین

نحوه پرداخت هزینه مشاوره

۱) پرداخت مستقیم از درگاه پرداخت سایت
اگر در بانک‌های ایران دارای حساب هستید، می‌توانید در مرحله‌ی ۶ فرایند فوق، با اپلیکیشن‌های پرداخت بطور مستقیم عملیات پرداخت را انجام دهید و نوبت خود را ثبت کنید.

۲) پرداخت از داخل ایران
در این روش، یکی از آشنایان شما که در ایران است، مراحل کامل دریافت نوبت و پرداخت آنلاین را انجام می‌دهد و اطلاعات کامل رزرو نوبت را برای شما می‌فرستد و شما راس ساعت مشخص شده تماس می‌گیرید.

۳) پرداخت از داخل ایران
در این روش یکی از آشنایان شما که در ایران است از طریق ورود به لینک پرداخت (اینجا) یک مبلغ ثابت (برای چند جلسه) را پرداخت می‌نماید. پس از اعلام پرداخت به ما، کدی برای شما ارسال خواهد شد که می‌توانید با آن در سیستم نوبت‌دهی بدون نیاز به عملیات بانکی به تعداد مبلغ پرداخت شده نوبت خود را ثبت نمایید.

نوبت‌دهی اینترنتی